A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Демидівська центральна районна лікарня" Демидівської селищної ради

Історична довідка

Демидівська центральна районна лікарня

Роки становлення

Сучасна територія Демидівського району за часів Польщі входила до складу Дубнівського повіту, тому кваліфіковану медичну допомогу місцеве населення могло отримати лише в Дубно.

Після війни, в 1949 році, в селі Дубляни була відкрита перша в районі лікарня на 10 ліжок, головним лікарем якої було призначено М.М.Драганчука.

В 1959 році ця лікарня була переведена в Демидівку, в приміщення, де нині розташована стоматполіклініка. На той час лікарня мала вже ЗО ліжок.

На початку 60-х років минулого століття відбулася чергова реорганізація адміністративного поділу області, й Демидівщина увійшла до складу Млинівського району. В 1963 році відкритий перший корпус стаціонару лікарні на 50
ліжок, який очолював Ю.М.Колодинський, а в 1969 році тут була організована медична бібліоека, яка й досі допомагає медикам району під­вищувати свою кваліфікацію.

В 1977 році відкрився новий корпус стаціо­нару на 100 ліжок. Тоді ж почала функціонува­ти поліклініка на 150 відвідувань, стоматполік- лініка, новий харчоблок, котельня.

З 1974 до 1998 року Демидівську номерну лікарню, а далі, з утворенням у 1996 році Демидівського району, центральну районну лікарню очолював Михайло Васильович Вівсянник.


Нa межі тисячоліть

З 1998 року головним лікарем Демидівської центральної районної лікарні є Анатолій Сергійович Домбровський.


Головний лікар Демидівської ЦРЛ
Анатолій Сергійович Домбровський


У справі організації служби охорони здоров’я в районі йому допомагають заступники головного лікаря: з лікувальної роботи Людмила Михайлі­вна Кондратюк, з економічної роботи - Олек­сандр Іванович Марчук.


Нарада у головного лікаря Демидівської
центральної
районної лікарні


При Демидівській центральній районній лі­карні функціонує поліклінічне відділення (заві­дуюча - Світлана Анатоліївна Панчук). Відді­лення стаціонару лікарні очолюють: хірургічне


Завідуюча поліклінічним відділенням

Світлана Анатоліївна Панчук


  • Микола Гнатович Панасюк, стоматологічне - Лариса Паладіївна Степаниденко, відділення швидкої допомоги і приймальне відділення - Петро Андрійович Іванюк, клініко-лабораторне
  • Віктор Миколайович Іщук, інфекційне - Оксана Миколаївна Овсійчук, терапевтичне - Пе­тро Максимович Дзядук, пологове - Михайло Григорович Фесенко, гінекологічне - Сергій Ан­тонович Бурець, педіатричне - Таїса Володи­мирівна Слинько, фізіотерапевтичне - Валенти­на Олександрівна Фесенко.


Хворого оглядає завідувач хірургічним відділенням
Микола Гнатович Панасюк (зліва)


Лікар кабінету УЗД Ігор Михайлович Чекан


Поруч з ними працюють ветерани охорони здоров’я Демидівщини, які тридцять п’ять, сорок, а то й більше років віддали медицині: лікархірург Петро Маркович Пащук, лікар-стоматолог Микола Іванович Грабовецький, лікар-рентгенолог Максим Іванович Зелінський, операційна медсестра Богдана Анатоліївна Панасюк, помічник сімейного лікаря Ганна Григорівна Поліщук.



У 2000 році було відкрито реанімаційне від­ділення (завідуючий відділенням Віктор Мико­лайович Іщук) та дві герантологічні палати на 5 ліжок. Також при поліклініці і сільських ліку­вальних амбулаторіях відкрито денний стаціо­нар на 28 ліжок.

В 2001 році проведено реконструкцію поло­гового відділення за сучасним типом, де окремо функціонують фізіологічне й обсерваційне від­ділення. Було впроваджено сумісне перебування матері и дитини.


Медогляд у пологовому відділенні проводять лікар-неонатолог
Марія Нестерівна Сельська та акушерка Валентина
Василівна Бакалейко


За останній час лікарнею було придбано три апарати УЗД: “SIEMENS Sonoline Adara”, “MEDISON”, “Радмір”. Завдяки сучасному об­ладнанню вдалося значно поліпшити дворазо­ве УЗ-обстеження вагітних, охоплення яким у 2003 році досягло 100 відсотків. Це забезпечує раннє виявлення і профілактику народження дітей з вродженими вадами
розвитку, виявлення внутрішньоутробних інфікувань, а також своєчасне консультування і лікування.

З допомогою переносного УЗД апарату спеціалістами ЦРЛ проводиться обстеження населення у ФАПах і сільських лікарських амбулаторіях.


Демидівська міжлікарняна аптека


Нині медична допомога в Демидівському районі надається центральною районною лікарнею на 100 ліжок і поліклінікою на 150 відвідувань за зміну, а також 13 фельдшерсько-акушерськими пунктами та 4 сільськими лікувальними амбулаторіями:

  • Вовковиївську очолює Микола Васильович Зозуля,
  • Бо- ремельську - Михайло Васильович Вівсяник,
  • Малівську - Василь Мирославович Коваль,
  • Хрінницьку - Едуард Миколайович Твердохліб.

Сільські лікувальні амбулаторії у селах Вовко- виї та Малево працюють за принципом загаль­ної практики сімейної медицини.

Спеціалістами центральної районної лікарні впроваджено виїзну планово-консультативну допомогу населенню району. Так, у 2003 році було здійснено 362 такі виїзди.

Протягом останніх років в районі залишається порівняно низьким показник захворюваності на цукровий діабет (в 2003 році - 1,3 на 1 тисячу населення, по області - 1,5) та бронхіальну астму (в 2003 році - 0,5 на 1 тисячу населення, по області - 3,6). Показник первинного виходу дорослого населення на інвалідність становив у 2003 році - 27,5 на 1 тисячу населення (по області - 54,7).

Усі лікувально-профілактичні заклади мережі району забезпечені фізіотерапевтичною апаратурою, лабораторіями, санітарним транспортом, аптечними пунктами. У центральній районній лікарні функціонують інформаційно-аналітичний центр на чолі з Марією Несторівною Сельською та централізована бухгалтерія (головний бухгалтер Віра Володимирівна Кацалап).

У 2003 році була створена Демидівська І міжлікарняна аптека та добровільна благодійна організація “Лікарняна каса”.

За останні роки в Демидівській ЦРЛ повністю оновлено автомобільний парк, проведено реконструкцію котельні, придбано міні-пекарню, ведеться підсобне господарство.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень